XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.07.2021r.

 

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Ogłoszenia parafialne:

Zgodnie z rozporządzeniem od dziś dopuszczalne jest 75% obłożenie miejsc w kościołach, nie licząc osób podwójnie szczepionych.

Przypominamy o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk i zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  • poniedziałek, 5 lipca, wspomnienie świętej Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
  • wtorek, 6 lipca, wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • czwartek, 8 lipca, wspomnienie świętego Jana z Dukli, kapłana

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Witamy gościa w naszej wspólnocie, diakona Szymona Żugaja, który przypomni nam o zbliżającej się XXIX Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę.

Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nowego księdza wikariusza – księdza ppor. Tomasza Różackiego. Życzymy mu, aby dobrze się czuł wśród nas, aby pewnie stawiał kolejne kroki w swoim kapłaństwie oraz w posłudze duszpasterskiej. Niech Najświętsza Maryja Panna i święci patronowie wspierają go w tej nowej misji.

W czasie wakacyjnym (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna będzie w środy w godzinach od 15.00 do 17.00 i soboty w godzinach 9.00 do 12.00.

Biuro Radia Maryja w Prabutach organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i Lichenia w dniach 10-11 lipca (sobota, niedziela) koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy u pani Heleny Niczyporuk, telefon: 511 024 731.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Paweł Gusztyn, kawaler i Marlena, Dorota Jaworska, panna, oboje zamieszkali na ternie parafii świętego Jana Ewangelisty w Kwidzynie – zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.