XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Marka (4,  35-41):

Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów: «Przeprawmy się na drugą stronę». Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.

A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała wodą. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?» On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się!» Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza.

Wtedy rzekł do nich: «Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!» Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: «Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?»

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Zgodnie z rozporządzeniem Rządu RP od 26 czerwca dopuszczalne jest 75% obłożenie miejsc w świątyniach, nie licząc osób podwójnie szczepionych.

Dlatego też, od przyszłej niedzieli 27 czerwca wracamy do kościoła parafialnego z Mszami Świętymi o godzinie 7.00 i 18.00.

Przypominamy o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek, wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika;

– w środę, Dzień Ojca.

– w czwartek, uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela;

– w piątek, wspomnienie błogosławionej Doroty z Mątów, współpatronki naszej diecezji.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa,  w dni powszednie w katedrze, a w niedzielę w kościele parafialnym o godzinie 17.30.

Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na pomoc naszej chorej  parafiance osiemnastoletniej Emilii Wiertel, która cierpi na nowotwór złośliwy rdzenia kręgowego. Leczenie odbędzie się poza granicami naszego kraju.

PCKiS zaprasza na koncert akordeonowy w wykonaniu Pawła Zagańczyka , który odbędzie się w sobotę 26 czerwca o godzinie 19.00 w katedrze.

Za tydzień w niedzielę 27 czerwca po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w katedrze odbędzie się pożegnalne spotkanie i podziękowanie księdzu Dawidowi za 3 lata posługi duszpasterskiej.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jadwiga Murawska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12