XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Marka (4,  26-34):

Jezus mówił do tłumów:

«Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo».

Mówił jeszcze: «Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu».

W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Zgodnie z rozporządzeniem  od dziś kościoły można wypełnić do połowy, nie wliczając osoby podwójnie wyszczepione.

Przypominamy o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek, 14 czerwca, wspomnienie błogosławionego Michała Kozala biskupa i męczennika;

– w czwartek, 17 czerwca, wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

– w sobotę, 19 czerwca, wspomnienie świętego Romualda, opata, założyciela pustelniczego Zakonu Kamedułów.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godzinie 17.30.

Nasza parafianka osiemnastoletnia Emilia Wiertel cierpi na nowotwór złośliwy rdzenia kręgowego, najgorsza okazała się jego lokalizacja, która niesie za sobą ogromne ryzyko i lekarze w Polsce nie chcą podjąć się leczenia. Szuka pomocy za granicą, ale barierą jest brak środków finansowych. Nasz oddział Akcji Katolickiej proponuje zbiórkę pieniędzy na ten cel, będą to ofiary złożone na  tacę w przyszłą niedzielę 20 czerwca 2021r.

PCKiS zaprasza na koncert akordeonowy w wykonaniu Pawła Zagańczyka  w „100 – rocznicę urodzin  Astora Piazzolli” w ramach Viva Musica Prabuty 2021, który odbędzie się w sobotę 26 czerwca 2021r. o godzinie 19.00. w katedrze.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Teresa Czeszejko i śp. Ewa Graszkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12