UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (28,  16-20):

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:

«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może znajdować się 1 osoba na 15m2.

Przypominamy  o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek, 31 maja, Święto Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny;

– we wtorek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika; Dzień Dziecka;

– w czwartek, 3 czerwca, Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Porządek Mszy Świętych: 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00 tylko w katedrze.

Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wokół katedry;

– w sobotę, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika;

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia
i  prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Od wtorku 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy codziennie o godzinie 17.30.

Od poniedziałku 31 maja (od jutra) w dni powszednie Msze Święte o godzinie 7.00 w kościele parafialnym, a wieczorne o godzinie 18.00 w katedrze.

W tym tygodniu I piątek (4 czerwca) i I sobota (5 czerwca).

Msza Święte w intencji róży różańcowej „św. Urszuli Ledóchowskiej” w sobotę 5 czerwca o godzinie 9.00. Zapraszamy Żywy Różaniec.

Kancelaria Parafialna czynna w sobotę 5 czerwca od 10.00 do 12.00.

W niedzielę 6 czerwca wracamy z Mszami Świętymi do katedry ze względu na limit osób.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Teresa Krawczyk, śp. Halina Koszewników, śp. Janina Urbanowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12