UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Jana (15, 26-27; 16,12-15):

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może znajdować się 1 osoba na 15m2.

Przypominamy  o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek, święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła;

– w środę, wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana; Dzień Matki;

– w czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– w sobotę, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

– w niedzielę, Uroczystość Trójcy Świętej

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

W sobotę 29 maja w naszej parafii odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Od jutra (poniedziałek, 24 maja) rozpoczynamy próby, dlatego też katedra będzie wyłączona z użytkowania, a wszystkie Msze Świete poranne i wieczorne oraz nabożeństwa będą odprawiane w kościele parafialnym włącznie z niedzielą 30 maja.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Ewa Czerkas, śp. Andrzej Żarczyński, śp. Maria Czyż i śp. Marek Woldański. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….