Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła 04.10.2015.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.
 2. Przed kościołem zbieramy ofiary na stypendia dla młodzieży wspieranej przez „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Dni Papieskie w Elblągu związane będą szczególnie z koncertem, który odbędzie się na Hali Sportowej przy
  Grunwaldzkiej w dniu 23 października, a w którym wystąpi znany wokalista Mietek Szcześniak. Organizujemy autobus, koszt 15 zł. zapisy u pana Antoniego.
 3. Zapraszamy na Różaniec codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy też do odmawiania różańca w naszych rodzinach. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 16.30 w kościele św. Andrzeja. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Moja ulubiona tajemnica Różańca”. Technika dowolna na kartkach A4. Prace przynosimy na spotkania różańcowe lub
  w niedzielę na Mszę św. o g. 11:30 do 18 października. Rozstrzygnięcie konkursu 25 października w niedzielę na Mszy św. o g. 11:30.
 4. Służba Liturgiczna Dorosłych ma swoje spotkanie w poniedziałek o g. 19:30
  na plebanii.
 5. Biuro Caritasu będzie czynne w domu parafialnym w każdy drugi wtorek miesiąca od 15:00 do 17:00.
 6. Spotkanie caritasu jest w najbliższy wtorek o g. 15:30 w salce.
 7. We wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o g. 18:00 i po Mszy św. procesja do Figury. Tego dnia nie będzie różańca przed Mszą św.
 8. W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas różańca będziemy się modlić w sposób szczególny za nauczycieli i pracowników oświaty a na zakończenie Mszy będzie dla nich specjalne błogosławieństwo.
 9. W środę po Mszy św. zapraszamy na medytację lectio divina.
 10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. III będzie we środę o g. 19:00
  w kościele św. Andrzeja.
 1. W czwartek o g. 18:45 próba chóru. Zapraszamy bardzo gorąco tych, którzy kiedyś śpiewali, a także tych, którzy chcieliby spróbować. Śpiew w kościele jest bardzo ważny, a śpiew chórze kościelnym i to katedralnym jest zaszczytem. Myślę, że są tacy, którzy już nie raz się zastanawiali czy nie spróbować – odwagi!
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. II będzie we czwartek o g. 18:30
  w konkatedrze.
 3. W piątek możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od 16:00 do 17:00.
 4. 16 października zapraszamy na Koncert Papieski w wykonaniu młodzieży z naszej parafii. Koncert ku czci św. Jana Pawła II będzie w katedrze w piątek o g. 19:00.
 5. Ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o g. 14:00.
 6. W sobotę (17.10) w Stagniewie o g. 11.00 – uroczystość poświęcenia kościoła,
  na którą zaprasza wszystkich wiernych bp Józef Wysocki.
 7. Rycerzy Kolumba zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę na g. 15:30.
 8. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych organizujemy w niedzielę
  25 października Galę Świętych. Na Mszę Świętą dla dzieci przychodzimy przebrani za świętych, których znamy i którzy nas zachwycają swoją wyjątkową postawą wierności Panu Bogu. W ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki
  by piękniej przeżywać Ich Uroczystość 1 listopada.
 9. Odpowiadając na zainteresowanie parafian, pragniemy zaproponować pewną formę duszpasterstwa dla małżeństw. Jest to Ruch Domowego Kościoła zwany Oazą Rodzin. Małżeństwa, które byłyby zainteresowane zapraszam na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 26 października na g. 19:00 do salki parafialnej.
 10. Zapowiedzi przedślubne:

Jacek Jóźwik, kawaler zam. w Prabutach i Ewelina Stonio, panna zam.
w Kleczewie, zapowiedź I.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Bożenę Karczewską, Władysławę Rochoń i Laurencję Musiałek
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.