UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16.05.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Marka (16, 15-20):

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich:

«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».

Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może znajdować się 1 osoba na 15m2 (kościół parafialny – 35 osób, katedra – 70 osób).

Msze Święte niedzielne sprawowane są w katedrze;

w dni powszednie poranne w kościele, a wieczorne w katedrze.

Przypominamy  o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– we wtorek 18 maja, 101 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II papieża;

– w czwartek, 20 maja, wspomnienie świętego Bernardyna ze Sieny, kapłana;

– w sobotę 22 maja, wspomnienie świętej Rity z Cascii, zakonnicy, a także czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które rozpocznie się o godzinie 19.00. w katedrze, poprowadzi nasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z ks. Dawidem, zapraszamy.

– w niedzielę 23 maja, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, możemy w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym śpiewaniu lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź…”

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. do katedry.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Bogdan Wolski, śp. Emilia Wasiewicz i śp. Genowefa Nowak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….