VI NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 09.05.2021r.

Wszystkie wpisy

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Jana (15, 9-17):

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.

To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może znajdować się 1 os./ 15m2 (kościół parafialny – 35 osób, katedra – 70 osób), Msze Święte niedzielne sprawowane są w katedrze; w dni powszednie poranne w kościele, a wieczorne w katedrze. Przypominamy  o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w czwartek 13 maja, wspomnienie Najświętszej Marii Panny Fatimskiej, nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godzinie 18.00, bez procesji;

– w piątek 14 maja, święto św. Macieja Apostoła;

-w niedzielę 16 maja, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy
o wstawiennictwo świętych patronów.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 do katedry.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki zużytego sprzętu RTV i AGD. Uzyskane środki finansowe wspomogą funkcjonowanie placówek Polskich Misji Katolickich w Afryce.

Od piątku 14 maja rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego. Wierni, którzy pobożnie będą uczestniczyć w nowennie odprawianej publicznie mogą uzyskać odpust cząstkowy. Odpust zupełny jest darowaniem całej przewidzianej przez Boga kary doczesnej za grzechy, która została odpuszczona co do winy, a odpust cząstkowy jest tej kary zmniejszeniem. Zapraszamy także do udziału w czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego, które odbędzie się w sobotę 22 maja o godzinie 19.00 w katedrze.

Przypominamy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału jest samospis internetowy na stronie spis.gov.pl

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Zygmunt Skurzyński, śp. Jarosław Jasiewicz i śp. Tomasz Pitszelis. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….