Ogłoszenia parafialne – XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2015.

 1. Rozpoczął się miesiąc październik. Zapraszamy na Różaniec codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy też do odmawiania różańca w naszych rodzinach. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 16.30 w kościele św. Andrzeja. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Moja ulubiona tajemnica Różańca”. Technika dowolna na kartkach A4. Prace przynosimy na spotkania różańcowe lub w niedzielę na Mszę św. o g. 11:30 do 18 października. Rozstrzygnięcie konkursu 25 października
  w niedzielę na Mszy św. o g. 11:30.
 2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii zapraszam na spotkanie we wtorek o g. 18:30 w Konkatedrze.
 3. W środę wspomnienie NMP Różańcowej na Mszy św. o g. 18:00 będzie poświęcenie różańców i innych dewocjonaliów. Jeżeli ktoś w ostatnim czasie nabył krzyż, różaniec, medalik i inne przedmioty kultu może je poświęcić w środę na wieczornej Mszy św.
 4. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w środę na g. 19:00 do salki parafialnej.
 5. Rodziców młodzieży rozpoczynającej w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania (klasa II gimnazjum) zapraszam na spotkanie w piątek na g. 18:30 do Konkatedry.
 6. W piątek możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od 16:00 do 17:30.
 7. Mateusz zaprasza młodzież na spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży, które odbędzie się w sobotę 10 października o g. 19:00 w Konkatedrze w Kwidzynie. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Mateusza.
 8. Za tydzień niedziela papieska. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary
  na stypendia dla młodzieży wspieranej przez „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Dni Papieskie w Elblągu związane będą szczególnie z koncertem, który odbędzie się na Hali Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej w dniu 23 października, a w którym wystąpi znany wokalista Mietek Szcześniak.
  W ramach koncertu przyznane zostaną wyróżnienia i nagroda Biskupa Elbląskiego „TUUS”. Organizujemy autobus, koszt 15 zł. zapisy u pana Antoniego.
 9. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych organizujemy w niedzielę 25 października Galę Świętych. Na Mszę Świętą dla dzieci przychodzimy przebrani za świętych, których znamy i którzy nas zachwycają swoją wyjątkową postawą wierności Panu Bogu. W ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki świętych by piękniej przeżywać Ich uroczystość 1 listopada.
 10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas. Za każda ofiarę z serca dziękujemy.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Romana Jarzynkę.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.