V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Jana (15, 1-8):

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może znajdować się 1 osoba na 15m2 (kościół parafialny – 35 osób, katedra – 70 osób).

Msze Święte niedzielne sprawowane są w katedrze.

W dni powszednie poranne Msze Święte odprawiane są w kościele, a wieczorne w katedrze.

Przypominamy  o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

w poniedziałek uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – Głównej patronki Polski;

porządek Mszy Świętych tak jak w każdą niedzielę, o godzinie 13.00 w katedrze Msza św. za Ojczyznę;

– we  wtorek, wspomnienie Świętego Floriana męczennika, patrona strażaków;

– w czwartek, święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

– w sobotę, uroczystość Świętego Stanisława ze Szczepanowa biskupa i męczennika, współpatrona Polski.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 do katedry.

W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca.

Ogłaszamy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniach 4-6 maja (wtorek, środa, czwartek). Odbiór zebranego sprzętu w piątek 7 maja o godzinie 11.00. Sprzęt prosimy dostarczać na plebanię ul. Warszawska 19. Odzyskane surowce pochodzące z demontażu zebranego sprzętu są sprzedawane, a uzyskane środki finansowe pozwalają wspierać Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

Przypominamy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału jest samospis internetowy na stronie spis.gov.pl.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Hanna Grabowska, śp. Halina Piórkowska i śp. Felicja Turek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….