IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 25.04.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Jana (10, 11-18):

Jezus powiedział:

«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może znajdować się 1 os./ 20m2. Msze Święte niedzielne sprawowane są w katedrze w dni powszednie ranne w kościele, a wieczorne w katedrze.

Przypominamy  o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w środę wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, kapłana;

– w czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dr Kościoła;

– w sobotę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, kolejny dzień odpustowy z okazji Roku św. Józefa.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

W tym tygodniu  I sobota m-ca, o godzinie 9.00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca – Róży Różańcowej „Matki Bożej Fatimskiej”.

W sobotę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Zapraszamy codziennie o godzinie 17.30 do katedry.

W przyszłą niedzielę 2 maja miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Razem z Akcją Katolicką dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę wody mineralnej i innych artykułów spożywczych dla osób przebywających na oddziale covidowym w naszym szpitalu.

1 kwietnia w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę spis.gov.pl. Na tej stornie jest podany numer telefonu na infolinię. Spis jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Teresa Baranow, śp. Sławomir Pietruszewski, śp. Krystyna Karczewska, śp. Andrzej Słotwiński i śp. Grażyna Szwarcbach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….