III NIEDZIELA WIELKANOCNA-NIEDZIELA BIBLIJNA – 18.04.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Łukasza (24, 35-48):

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»

Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.

Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.

Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.

I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może znajdować się 1 osoba na 20m2. Msze Święte niedzielne sprawowane są w katedrze; w dni powszednie  Msze Święte ranne w kościele, a wieczorne w katedrze.

Przypominamy  o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

Osoby słabsze, z grupy podwyższonego ryzyka zachorowania, a także wszyscy, którzy nie zmieszczą się ze względu na limity w świątyniach korzystają z dyspensy uwalniającej z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej. Zachęcamy do korzystania z transmisji w mediach.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

we wtorek wspomnienie świętego Anzelma, biskupa i dr Kościoła;

w piątek uroczystość świętego Wojciecha, Głównego patrona Polski, Diecezji Elbląskiej i naszej parafii, jest to nasz odpust parafialny, porządek Mszy Świętych: 7.00, 12.00, 15.00 i 18.00. Wszystkie sprawowane będą w katedrze.

– w sobotę wspomnienie świętego Jerzego, męczennika i świętego Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów. Pamiętajmy szczególnie o Biskupie Wojciechu w naszych modlitwach.

Dziś Niedziela Biblijna, która inauguruje Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce. Postarajmy się w tym tygodniu częściej sięgać po Pismo Święte i czytać je, na znak  szacunku i miłości do Pana Boga. Już za tydzień 25 kwietnia Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Nasza parafialna Akcja Katolicka zwraca się z prośbą o pomoc w zbiórce wody mineralnej niegazowanej (najlepiej w małych butelkach), a także kawy i herbaty dla oddziału covidowego w naszym szpitalu. Chorzy tam przebywający są odizolowani od świata, a rodziny zazwyczaj są poddane kwarantannie lub izolacji i nie mogą zaopatrzyć swoich bliskich. W/w artykuły możemy przynosić do zakrystii w kościele i katedrze, do kancelarii parafialnej w poniedziałek i środę w godzinach od 15.00 – 17.00, w sobotę w godzinach od 9.00-12.00 i do salki domu parafialnego we wtorek i czwartek w godzinach od 17.00-18.00, aż  do przyszłej niedzieli 25 kwietnia.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Genowefa Rezulak, śp. Stefan Urbański, śp. Krystyna Patalon i śp. Halina Widomska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.