Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z  Ewangelii według Świętego Jana (20,1-9):

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana  z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.

Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może znajdować się 1 osoba na 20m2.                       Ze względu na te obostrzenia Msze Święte sprawowane są w katedrze jutro i w niedzielę 11 kwietnia.  W dni powszednie bez zmian.

Przypominamy  o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

Najpierw do Komunii Świętej podchodzą osoby przyjmujące Ciało Chrystusa na rękę, a dopiero później przyjmujący do ust. Kolejność tę należy zachować ze względów higienicznych.

Osoby słabsze, z grupy podwyższonego ryzyka zachorowania, a także wszyscy, którzy nie zmieszczą się ze względu na limity w świątyniach korzystają z dyspensy uwalniającej z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej. Zachęcamy do korzystania z transmisji w TV lub  internecie.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy Oktawę Wielkanocy:

jutro poniedziałek 5 kwietnia, dzień świąteczny, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, wysłuchamy listu rektora KUL i taca tradycyjnie przeznaczona na potrzeby uczelni.

za tydzień 11 kwietnia przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzej Ziarko, śp. Janina Ambryszewska, śp. Marianna Parzych, i śp. Aleksander Szustkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….