IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14.03.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z  Ewangelii według Świętego Jana (3, 14-21):

Jezus powiedział do Nikodema:

«Jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak trzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby jego uczynki nie zostały ujawnione. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki zostały dokonane w Bogu».

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

w piątek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, porządek Mszy Świętych: 7.00, 15.00 i 18.00; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ani czyny pokutne. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji biskupa seniora Józefa Wysockiego.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy już za tydzień w niedzielę 21 marca będą trwały, aż do środy 24 marca. Proszę wszystkich w tym tygodniu o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i o potrzebne łaski dla naszej wspólnoty parafialnej.

Porządek Mszy Świętych z nauką rekolekcyjną: niedziela bez zmian godzinowych; poniedziałek, wtorek i środa w kościele o godzinie 7.00 i 12.00, w katedrze o godzinie 16.30 i 18.00. W czasie naszych ćwiczeń wielkopostnych  w niedzielę, poniedziałek i wtorek w kościele parafialnym od godziny 20.00 proponujemy także adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą i z rozważaniem tematu dnia. Od poniedziałku do środy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty na półgodziny przed każdą Mszą Świętą.

W czasie rekolekcji (w poniedziałek  22 marca i środę 24 marca) nieczynna kancelaria parafialna, tylko sprawy pilne tj. zgłoszenie do chorego lub ustalenie pogrzebu.

Zapraszamy na nabożeństwa:

Drogi Krzyżowej w każdy piątek: w kościele parafialnym o godzinie 16.30, a w katedrze o g0dzinie 17.30;

Gorzkie żale w każdą niedzielę w kościele parafialnym o godzinie 17.30.

Zapraszamy na czwartą katechezę wielkopostną w sobotę 13 marca na godzinę 19.00 do katedry.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dominik Wilk, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii i Patrycja Bytner, panna, zamieszkała na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie – zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Kazimierz Modrzewski i śp. Zbigniew Chmielewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….