II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02.2021r.

 

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z  Ewangelii według Świętego Marka (9, 2-20):

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe, tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.

Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co powiedzieć, tak byli przestraszeni.

I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!» I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie
z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy „powstać z martwych”.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Dziś niedziela ad gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w czwartek  święto  Św. Kazimierza, królewicza

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca marca . Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W  sobotę 6 marca o godzinie 9.00 Msza Święta dla członków Żywego Różańca. Za tydzień niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na nabożeństwa:

Drogi Krzyżowej w każdy piątek: w kościele parafialnym o godzinie 16.30, a w katedrze o g. 17.30;

Gorzkie żale w każdą niedzielę w kościele parafialnym o godzinie 17.30.

W sobotę na godzinę 19 do katedry zapraszamy na drugą w tym roku  katechezę wielkopostną.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Wandę Adamkiewicz, śp. Czesława Wawrzeniaka, śp. Jadwigę Osowską  . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.