I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2021r.

 

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z  Ewangelii według Świętego Marka (1, 12-15):

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.  

 

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek 22 lutego, święto Katedry świętego Piotra Apostoła

– we wtorek 23 lutego wspomnienie świętego Polikarpa Biskupa i Męczennika

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

 

            Zapraszamy na nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w każdy piątek:

w kościele parafialnym o godzinie 16.30,

w katedrze o godzinie 17.30;

Gorzkie żale w każdą niedzielę w kościele parafialnym o godzinie 17.30.

            Zapraszamy na katechezy wielkopostne. W tym roku ze względu na wymogi sanitarne, spotkania będą się odbywać w soboty o godzinie. 19.00 w katedrze. Pierwsza katecheza  27 lutego.

            Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę 28 lutego po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 11.00 w katedrze.

            Uczynki pokutne to modlitwa, post i jałmużna. Jałmużna to słowo kojarzone z zależnością od innych ludzi, niedobrą litością czy pogardą, ale w swoim źródłosłowie oznacza czyn miłosierdzia. Właściwym motywem dawania jałmużny jest miłość Boga, znajdująca swój zewnętrzny wyraz w miłości bliźniego. Aby jałmużna była owocna, musi być prawdziwym darem serca, bezinteresownym i szczerym. Jałmużna nie może być zwykłym oddaniem komuś tego, co mi zbywa, co jest mi już niepotrzebne. Ona musi być dzieleniem się z drugim człowiekiem bogactwem swego serca. Obowiązek dawania jałmużny dotyczy wszystkich, nie tylko bogatych, ale i tych, którzy sami niewiele posiadają. Bo jałmużna  nie zawęża się tylko do formy materialnej czy pieniężnej, powinniśmy dać to wszystko, na co nas stać, ale jest sprawą istotną, żeby nasz dar był darem serca, darem miłości. (m.in. 1%)

            Kancelaria parafialna wyjątkowo w sobotę 27 lutego nieczynna, przepraszamy. Zapraszamy w poniedziałek i środę 15.00-17.00.  

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Teresa Lange. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.