VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14.02.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z  Ewangelii według Świętego Marka (1, 40-45):

Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go: «Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić ». A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: «Chcę, bądź oczyszczony». Zaraz trąd go opuścił, i został oczyszczony.

Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: «Bacz, abyś nikomu nic nie mówił, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich».

Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.  

Środą Popielcową 17 lutego rozpoczynamy Wielki Post, okres 40 dni przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W tym dniu odbędzie się pokutne posypanie głów popiołem. Porządek Mszy Świętych:

w kościele parafialnym – 7.00 i 12.00,

w katedrze – 16.30 i 18.00.

W Popielec zachowujemy post ścisły tzn. nie spożywamy potraw mięsnych, jeden posiłek zjadamy do syta i dwa posiłki mniejsze. Obowiązuje on wszystkich wiernych w przedziale wiekowym od 18 do 60 roku życia. Od 14 roku życia i powyżej 60 aż do końca życia obowiązuje tylko wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Wszystkie przedziały wiekowe wiernych w czasie Wielkiego Postu powstrzymują się od udziału w jakichkolwiek zabawach.

W czasie Wielkiego Postu wszyscy wierni zobowiązani są praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serc tj. modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, akty umartwienia przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz rezygnowanie z różnych przyjemności i używek. W sytuacji przewidywanej niemożliwości zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych należy uzyskać dyspensę od ks. proboszcza i zamianę tego obowiązku na inne uczynki pobożne.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

Drogi Krzyżowej w każdy piątek:

w kościele parafialnym o godzinie 16.30,

a w katedrze o godzinie 17.30;

Gorzkie żale w każdą niedzielę w kościele parafialnym o godzinie 17.30.

Za pobożny udział albo odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W związku z Rokiem św. Józefa możemy zyskać specjalne odpusty 19 dnia każdego miesiąca, również pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do komunii św. oraz odmówić modlitwę do św. Józefa w intencjach podanych przez papieża). Zapraszamy w piątek 19 lutego na Mszę Świętą i nabożeństwo do św. Józefa na godzinę 18.00 do katedry.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Tomasz Kwiatkowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.