V NIEDZIELA ZWYKŁA 7.02.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z  Ewangelii według Świętego Marka (1, 29-39):

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im.

Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały.

Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: «Wszyscy Cię szukają». Lecz On rzekł do nich: «Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem».

I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

OGŁOSZENIA     PARAFIALNE     07    LUTEGO    2021

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w środę 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy;

– w czwartek 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem Światowy Dzień Chorego, ze względu na pandemię nie możemy w tym dniu udzielić sakramentu chorych w kościele;

Wszystkim  solenizantom  składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów, a jubilatom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Dziś niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

„Tłusty czwartek” już w tym tygodniu 11 lutego. Od 17 lutego rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Radosną nowiną jest to, że biskup Elbląski zezwolił na odprawienie w parafiach rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się u nas w dniach 21 – 24 marca br. wygłosi je ks. dr Marek Piedziewicz.

Zakończył się projekt filmowy pod tytułem: „Powiślanie – dawniej i dziś” Był on realizowany na terenie pięciu gmin Powiślańskiej Lokalnej Grupy Działania obejmującym: Prabuty, Ryjewo, Sadlinki, Gardeję i Kwidzyn. Natomiast pomysłodawcą projektu było Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków. Bohaterami są osoby i rodziny, które przybyły  tutaj  z kresów Rzeczpospolitej i opowiadają swoje dzieje oraz mniej znaną historię.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Sebastian Patryk Chlebowski, kawaler, zam. na terenie naszej parafii i Ewelina Zofia Rosa, panna, zam. na terenie naszej parafii – zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Leopold Narodzonek, śp. Bogumiła Idec, śp. Maria Sienkiewicz i śp. Danuta Michnikowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….