IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31.01.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Marka (1, 21-28):

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.

Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga».

Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego! » Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.

A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w środę wspomnienie świętego Błażeja, Biskupa i Męczennika, udzielimy błogosławieństwa z prośbą o zachowanie od chorób gardła;

– w piątek wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy, pobłogosławimy chleb z prośbą o zachowanie od niebezpieczeństw;

– w sobotę  wspomnienie świętych męczenników japońskich Pawła Miki jezuity i jego 25 Towarzyszy (zostali ukrzyżowani).

Na pomoc dla Chorwacji  zebraliśmy w minioną niedzielę tacę w wysokości 3.023 zł.. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych.

Święto Ofiarowania Pańskiego w ten wtorek 2 lutego. Porządek Mszy Świętych w kościele parafialnym o godzinie 7.00 i 12.00, w katedrze o godzinie 18.00. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo świec – gromnic. W tym dniu czcimy Chrystusa jako Światłość świata i Jego Matkę Maryję pod tytułem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego: osób, zakonów i klasztorów klauzurowych.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W I sobotę 6 lutego o godzinie 9.00 Msza Święta dla członków Żywego Różańca w intencji róży „św. Jana Pawła II”.

Za tydzień 7 lutego niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Wanda Szepelakowska, śp. Marianna Rucińska, śp. Bronisława Kozioł i śp. Władysław Rucki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….