Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła 09.08.2015.

1. W czwartek 13 dzień miesiąca, Msza św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 19:30
    w Konkatedrze.
  2. W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika patrona diecezji elbląskiej.
  3. W sobotę uroczystość Wniebowstąpienia NMP, Msze św. jak w każdą niedzielę, po każdej Mszy św. poświecenie ziół i wieńców żniwnych.
  4. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Przybory dla uczniaka”, zaoszczędzone pieniądze na nie spożywaniu alkoholu w miesiącu sierpniu proponujemy przekazać na zakup przyborów szkolnych dla dzieci. Są wystawione kosze do których można wkładać to co potrzebne jest dzieciom w szkole.
  5. Organizujemy autokar do Częstochowy aby przywitać naszych pielgrzymów u stóp Jasnej Góry. Ten rok jest szczególny gdyż nasza grupa Adalbertus Prabuty wchodzi
    do Częstochowy na czele całej Pielgrzymki Elbląskiej. Wyjeżdżamy 11 sierpnia o godz. 5:00 rano i wracamy tego samego dnia późnym wieczorem. Koszt 60 zł. zapisy u pana Antoniego. Mamy już pełny autobus i prawie 10 osób w rezerwie. Jeżeli zgłosi się do wieczornej Mszy św. jeszcze 20 osób to zorganizujemy drugi autobus.
  6. Zapowiedzi przedślubne:
  • Mariusz Treder, kaw. zam. w miejscowości Orle Pnie i Anita Malinowska, panna zam.
    w Prabutach, zapowiedź II
  • Kacper Folborski, kaw. zam. w Prabutach i Katarzyna Puchowska, panna zam. w Prabutach,
    zapowiedź III
  • Arkadiusz Kosiński, kaw. zam. w Prabutach i Justyna Milewska, panna zam. w Kwidzynie,