III NIEDZIELA ZWYKŁA 24.01.2021r. – Niedziela Słowa Bożego

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Marka (1, 14-20):

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim.

Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;

– we wtorek wspomnienie Świętych  Tymoteusza i Tytusa;

– w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

Wszystkim  solenizantom  składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów, a jubilatom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Dzisiejsza Niedziela Słowa Bożego po raz kolejny przypomina nam, że nie tylko mamy czytać Pismo św., ale żyć Słowem Bożym na co dzień. Biblia to żywe Słowo kierowane przez Boga do ludzi, do każdej i każdego z nas, dlatego tak ważna jest osobista lektura Pisma Świętego.

Dziś zbieramy ofiary na pomoc dla Chorwacji, którą nawiedziło trzęsienie ziemi. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Henryk Gałczyńki i śp. Antoni Rebeszko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…