II NIEDZIELA ZWYKŁA 17.01.2021r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Jana  (1, 35-42):

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.

Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?»

Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.

Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa.

A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.

         OGŁOSZENIA     PARAFIALNE    17    STYCZNIA    2021r. 

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.  

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

w poniedziałek 18 stycznia wspomnienie błogosławionej Reginy Protmann, założycielki Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny w Braniewie (SS. Katarzynki)

w środę 20 stycznia wspomnienie świętego Sebastiana, Męczennika;

– w czwartek 21 stycznia wspomnienie świętej Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;

-w piątek 22 stycznia wspomnienie świętego Wincentego Pallottiego, założyciela Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów.

Wszystkim  solenizantom  składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów, a jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

          Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

          W tym tygodniu Dzień Babci w czwartek 21 stycznia i Dzień Dziadka w piątek 22 stycznia. Pamiętajmy o naszych seniorach i ich potrzebach, szczególnie teraz w czasie szczepień. Życzymy zdrowia, dużo siły, dobrego samopoczucia oraz życzliwości otoczenia i wdzięczności ze strony całej rodziny.

Za tydzień 24 stycznia Niedziela Słowa Bożego.

Za tydzień w niedzielę 24 stycznia będziemy zbierali ofiary na pomoc dla Chorwacji, którą nawiedziło trzęsienie ziemi w grudniu ubiegłego roku i w styczniu bieżącego roku, zginęli ludzie, wielu pozostało bez dachu nad głową.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Śp. Mirosław Raczkowski, śp. Anna Czarnomska i śp. Janusz Lewandowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.