Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021r.

 

Biuletyn Parafialny Parafia Św. Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Marka  (1, 7-11):

Jan Chrzciciel tak głosił: « Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym ».

W owym czasie przyszedł Jezus z Nazaretu w Galilei i przyjął od Jana chrzest w Jordanie. W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na Niego. A z nieba odezwał się głos: « Ty jesteś moim Synem umiłowanym,
w Tobie mam upodobanie ».

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy w środę 13 stycznia wspomnienie świętego Hilarego, Biskupa i Doktora Kościoła.

             Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Dziękujmy Panu Bogu, naszym Rodzicom i Rodzicom Chrzestnym, a także kapłanom za dar wiary i łaskę Sakramentu Chrztu świętego.

Na serwisie Ministerstwa Finansów (podatki.gov.pl) czytamy, że odliczeniu od dochodu/przychodu podlegają darowizny przekazane na cele kultu religijnego, o których mowa w art.26 ust.1 pkt.9 lit. b ustawy . Odlicza się kwotę faktycznie dokonanej darowizny, nie więcej jednak niż kwotę stanowiącą 6% dochodu/przychodu darczyńcy. Darowiznę należy udokumentować dowodem wpłaty na rachunek płatniczy obdarowanego. Natomiast realizacja odliczenia w trakcie roku podatkowego następuje przy obliczaniu zaliczek na podatek przez podatników, którzy osiągają dochody z działalności gospodarczej, z najmu, dzierżawy, którzy podlegają opodatkowaniu  przy zastosowaniu skali podatkowej. W zeznaniu rocznym (PIT-36,PIT-37 lub PIT-28) należy wykazać kwotę przekazanej darowizny, kwotę odliczonej darowizny oraz dane identyfikacyjne obdarowanego.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Śp. Arkadiusz Kluka i śp. Henryk Jankowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.