Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021r.

 

Biuletyn Parafialny Parafia Św. Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Jana (1, 1-18):

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, z tego, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości.

Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie».

Z Jego pełności wszyscy otrzymaliśmy – łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział; ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. 

             Uroczystość Objawienia Pańskiego w środę 6 stycznia, porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę, ze względu na kwarantannę narodową nie będzie „Orszaku Trzech Króli”. Podczas każdej Eucharystii pobłogosławimy kadzidło i kredę. Specjalnie przygotowane pakiety będzie można nabyć przed Mszą świętą i w ten sposób dofinansować letni wypoczynek lektorów naszej parafii.

            W tym tygodniu 7 stycznia I czwartek miesiąca stycznia.

            Zakończenie okresu Bożego Narodzenia już za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego 10 stycznia.

            Ogłoszona kwarantanna narodowa i zalecenia Biskupa Elbląskiego wynikające z epidemii uniemożliwią nam wizytę kolędową w domach jak to jest naszym polskim zwyczajem. Rząd RP i Biskupi kierują się troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, a zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży. Może pojawi się jeszcze dogodny czas w tym Nowym Roku na takie spotkanie duszpasterzy
z parafianami.

            Od 8 grudnia ubiegłego roku do 8 grudnia bieżącego roku trwa w Kościele Rok ze św. Józefem. Papież Franciszek wykorzystał 150 rocznicę ustanowienia św. Józefa –patronem Kościoła Świętego. W związku z tym Stolica Apostolska ogłosiła specjalne odpusty, które możemy zyskać dzięki wstawiennictwu Opiekuna Świętej Rodziny i Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

            W związku z odwołaniem wizyty duszpasterskiej każda rodzina naszej parafii od przyszłego tygodnia otrzyma kopertę z listem, który napisałem do Was razem z kapłanami i obrazkiem św. Józefa wykonanym na podstawie ikony z bocznego ołtarza naszego kościoła parafialnego z informacjami dotyczącymi specjalnych odpustów związanych z Rokiem św. Józefa.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Śp. Bernard Gwizdała, Śp. Teresa Łazarczyk, Śp. Władysława Brojek, Śp. Hildegarda Świder. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podejrzyj w nowej zakładce(otworzy się w nowej zakładce)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Intencje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.