NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA 27 GRUDNIA 2020r.

 

 

 

Przypominamy o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  • w poniedziałek 28 grudnia 2020r.  święto Świętych Młodzianków;
  • w piątek 1 stycznia 2021r. uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
  • w sobotę 2 stycznia 2021r. wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu Biskupów i Doktorów Kościoła;

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów, a jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Pamiętajmy, że od jutra (poniedziałek, 28 grudnia 2020r.) rozpoczyna się czas kwarantanny narodowej i będzie trwał, aż  do niedzieli 17 stycznia 2021r.

Zakończenie roku kalendarzowego w czwartek 31 grudnia 2020r. , zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym wyjątkowo o godz. 17.00. ze względu na wprowadzoną „godzinę policyjną” od godz. 19.00. do 6.00.

Pierwszy dzień Nowego Roku 2021, dniem modlitwy o pokój, a zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi ( piątek 1 stycznia 2021r.) Porządek Mszy św. jest niedzielny, z jednym wyjątkiem – rozpoczynamy od godz. 9.00., nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca stycznia. W sobotę 2 stycznia 2021r. o godz. 9.00. Msza św. w intencji Róży Różańcowej św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Dziękuję p. Grzegorzowi Nikiel za przekazanie do naszych świątyń i nie tylko choinek, dziękuję anonimowym osobom za przekazanie światełek i lampek świątecznych oraz stroików, które możemy podziwiać na naszych świątecznych drzewkach. Dziękujemy ks. Dawidowi za ufundowanie figurek Świętej Rodziny do naszej szopki betlejemskiej. Dziękuję Rycerzom Kolumba z naszej Rady Lokalnej za przystrojenie katedry, a także p. kościelnemu Antoniemu i p. Janowi Kubic. Bóg zapłać!

Sprawozdanie z działalności naszej wspólnoty parafialnej za miniony rok przedłożę za tydzień w niedzielę 3 stycznia 2021r. na wszystkich Mszach św.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:  Cezary Konieczko, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii i Monika Kościelska, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii zapowiedź III. Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi zobowiązany jest w swoim sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Krystyna Kwiatkowska i śp. Ryszard Kowalczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.