IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020r.

Biuletyn Parafialny, Parafia Św. Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Łukasza (1, 26-38):

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a dziewicy było na imię Maryja.

Wszedłszy do Niej, Anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami ». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie.

Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie on wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».

Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»

Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. a oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».

Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego».

Wtedy odszedł od Niej Anioł.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Tutaj można obejrzeć transmisję Mszy Świętej z Katedry

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. 

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek  wspomnienie świętego Piotra Kanizjusza;

– w sobotę święto świętego Szczepana;

– w niedzielę przypada Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 Kontynuacja spowiedzi świętej przedświątecznej  w poniedziałek od godziny: 17.00 do ostatniego penitenta.

W katedrze nie będą sprawowane Msze Święte we wtorek 22 grudnia i w środę 23 grudnia ze względu na dekorowanie świąteczne wnętrza świątyni. W te dwa dni wszystkie Msze Święte zostaną odprawione w kościele parafialnym.

W Wigilię Narodzenia Pańskiego, porządek nabożeństw:

„Roraty” o godzinie 7.00,

Msza Święta pasterska o godzinie 22.00. i 24.00.

Pamiętajmy o zachowaniu takich zwyczajów przy wieczerzy wigilijnej jak odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem z domownikami i śpiewaniu kolęd.

Tradycyjnie w Uroczystość Narodzenia Pańskiego w piątek nie ma Mszy Świętej o godzinie 7.00, rozpoczynamy Mszą Świętą w katedrze o godzinie 9.00.

W Święto Świętego Szczepana porządek Mszy Świętej jest niedzielny, wysłuchamy listu Rektora KUL, po raz pierwszy absolwenta WSD „HOSIANUM”  w Olsztynie  J.M. ks. prof. dr hab. Mirosława Kalinowskiego.

Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie zwraca się z prośbą do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć ich wykorzystać. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Helena Winniewska, śp. Stanisław Tomkowski, śp. Jan Kudz, śp. Zofia Nowińska, śp. Henryk Maśnicki i śp. Zygmunt Perski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.