III NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020r.

 

Biuletyn Parafialny, Parafia Św. Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Jana(1, 6-8. 19-28):

Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości. Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś? », on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem». Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?» Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?» Odparł: «Nie». Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?» Powiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak rzekł prorok Izajasz». A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. i zaczęli go pytać, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?» Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

 

 

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. 

 

Dziś „Niedziela Radości” –  Radujmy się paruzją Pana Jezusa i dziękujmy za dar odkupienia.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek  św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła

 

 Msze święte „roratnie”  odprawiane są w katedrze w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18.00

 w kościele parafialnym we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 7.00.

 

Spowiedź święta adwentowa – przedświąteczna w piątek 18 grudnia, w sobotę 19 grudnia i w poniedziałek 21 grudnia od godziny 17.00 do ostatniego penitenta.

 

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Krzysztof Wieliczko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.