II NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020r.

Biuletyn Parafialny Parafia Św. Wojciecha w Prabutach

Z Ewangelii według Świętego Marka

(1, 1-8):

Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.

Jak jest napisane u proroka Izajasza: «oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki», wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy.

Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: «Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, on zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– dziś wspominamy św. Mikołaja Biskupa

– w poniedziałek  wspomnienie św. Ambrożego Biskupa i dr Kościoła

– we wtorek  uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

– w sobotę wspomnienie dowolne Najświętszej Marii Panny z Guadalupe

Porządek Mszy Świętych we wtorek 8 grudnia: 7.00 i 12.00 w kościele, a o 18.00 w katedrze.

Msze Święte „roratnie”  odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18.00 w katedrze oraz we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 7.00 w kościele parafialnym.

Za tydzień III Niedziela Adwentu zwana Gaudete („Gaudete in Domino” – pierwsze słowa antyfony na wejście) czyli „niedziela radości” z przyjścia Chrystusa i z daru odkupienia.

Po każdej Mszy św. do nabycia świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” oraz opłatki.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Zofia Dąbrowska,  śp.  Ewald Igras, śp. Tadeusz Szedler, śp. Helena Owczarczyk, śp. Irena Tchórz, śp. Bogusław Piórkowski i śp. Andrzej Gortatowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i środa godz. 15-17