I NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Marka (13, 33-37):

Jezus powiedział do swoich uczniów:

Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. zostawił swój dom, powierzył swym sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!»

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. Ilość osób uczestniczących we Mszach św. i nabożeństwach jest ograniczony: do 30 osób w kościele parafialnym i do 65 osób w katedrze. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii została przedłużona do odwołania.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła

– w czwartek 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

– w piątek 4 grudnia wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

                 W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota grudnia i możliwość do skorzystania z sakramentu  pokuty i pojednania,  pół godziny przed każdą Mszą św. Nie ma odwiedzin chorych.

                Zapraszamy na Msze Świete „roratnie” w poniedziałki, środy i piątki na godzinę 18.00 do katedry; we wtorki, czwartki i soboty na godzinę 7.00 do kościoła parafialnego.

                Druga Niedziela Adwentu (6 grudnia) niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zachęcamy do udziału w rekolekcjach adwentowych transmitowanych poprzez środki masowego przekazu albo potraktujmy każdą niedzielę adwentową jako dzień z nauką rekolekcyjną.

Termin realizacji „bombek radości” do niedzieli 6 grudnia. Dziś po każdej Mszy św. można nabyć świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.  Dziękujemy wszystkim tym parafianom, którzy zakupili potrzebne artykuły dla chorych na Covid 19 do naszego szpitala. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych.

                Przypominamy, że tam gdzie nie ma dostępu do sakramentów świętych ze względu na epidemię koronawirusa od 19 marca br. papież Franciszek udzielił wszystkim chorym przebywającym na oddziałach covidowych, osobom w izolacji oraz na kwarantannie i tym, którzy się nimi opiekują łaski odpustu zupełnego. Można go uzyskać wzbudzając żal za grzechy i kierując modlitwę do Chrystusa ukrzyżowanego (m.in. „Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami”)

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Benigna Guzowska, śp. Teresa Kurzanowska z d. Jaworska, mama  s. Jolanty ze zgromadzenia SS. Urszulanek  z Krakowa, śp. Czesław Chiliczkowski, śp. Maria Gabriel, śp. Imelda Bruchajzer i śp. Mirosława Kociszewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.