Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (25, 31- 46):

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale, a z Nim wszyscy aniołowie, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.

Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „Pójdźcie, błogosławieni u Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane dla was od założenia świata!

Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”.

Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? Albo spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię, lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?”

A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście”.

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie”.

Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?”

Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tego i Mnie nie uczyniliście”.

I pójdą ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :


Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

Ilość osób uczestniczących we Mszach św. i nabożeństwach jest ograniczony:
do 30 osób w kościele parafialnym i do 65 osób w katedrze.

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii została przedłużona do odwołania.

Przedstawiciel Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej w minioną niedzielę przy rozprowadzaniu kalendarzy zebrał – 2.155 zł. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

dziś wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

– we wtorek wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i jego towarzyszy (96 Wietnamczyków, 11 Hiszpanów i 10 Francuzów).

Od przyszłej niedzieli 29 listopada rozpoczyna się Adwent – czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Parafialny Zespół Caritas jak co roku zaprasza do akcji „bombka radości” czyli do świątecznej pomocy dla seniorów. Termin realizacji do niedzieli 13 grudnia.

Świece duże i małe „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” przedstawiciele Caritasu będą rozprowadzać po każdej Mszy św. już od I Niedzieli Adwentu (29 listopada).

Prabucki Oddział Akcji Katolickiej naszej parafii prosi o pomoc dla chorych na Covid 19 przebywających w naszym szpitalu w budynku nr 2. Wsparcie dotyczy takich artykułów: woda mineralna niegazowana w butelkach 0,33l, 0,5l, 0,7l  najlepiej z dozownikiem do picia; herbata czarna i owocowa, kawa mielona i rozpuszczalna; kosmetyki do nawilżania skóry ciała najlepiej oliwki i balsamy. Termin realizacji do niedzieli 29 listopada. Artykuły można przynosić codziennie do zakrystii w kościele i katedrze, do kancelarii parafialnej (ul. Warszawska 19) pon. i śr. 15.00-17.00 i sob. 9.00-12.00, a także do salki domu parafialnego (ul. Grunwaldzka 2) we wtorek i czwartek 17.00-18.00.

Rekolekcje adwentowe ze względu na pandemię i wynikające z niej obostrzenia nie odbędą się. Planujemy przed świętami dni spowiedzi.

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Zdzisław Jarosiński, śp. Bogusława Pilip, śp. Feliksa (Lusia) Warumzer, śp. Henryk Mendalka i śp. Stanisław Rosiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Intencje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.