XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.11.2020r.

 

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (25, 14-30):

Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść:

«Podobnie jest z królestwem niebieskim jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obieg i zyskał drugie pięć. Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana.

Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: „Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem”. Rzekł mu pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!” Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: „Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem”. Rzekł mu pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana! ”Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: „Panie, wiedziałem, że jesteś człowiekiem twardym: żniesz tam, gdzie nie posiałeś, i zbierasz tam, gdzie nie rozsypałeś. Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!” Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że żnę tam, gdzie nie posiałem, i zbieram tam, gdzie nie rozsypałem. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność.

            Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz – w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”».

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

Ilość osób uczestniczących we Mszach św. i nabożeństwach jest ograniczona:

do 30 osób w kościele parafialnym

do 65 osób w konkatedrze.

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii została przedłużona do odwołania.

 

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– we wtorek wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

– w środę wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

– w piątek wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

– w sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – która kończy rok kościelny już za tydzień w niedzielę 22 listopada 2020r.

Kierownik MGOPS w Prabutach informuje o możliwości skorzystania z Programu

„Wspieraj Seniora”.

Program zapewnia wsparcie dla Seniorów 70+, którzy zdecydowali się na pozostanie w domu dla własnego bezpieczeństwa w czasie pandemii w zrobieniu i dostarczeniu zakupów obejmujących art. spożywcze i środki higieny osobistej.

Należy zadzwonić na infolinię:

22 505 11 11

lub Ośrodek Pomocy Społecznej w Prabutach: 55 261 71 14

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Maria Lech. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.