UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 01.11.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (5, 1-12):

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami:

«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni, którzy płaczą, albowiem oni będą pocieszeni.

Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust.

Ilość osób uczestniczących we Mszach Świętych jest ograniczona:

w kościele parafialnym – 60 osób,

w katedrze – 130 osób.

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii do 15 listopada dla osób chorych i starszych, ich opiekunów,  a także dla pracowników ochrony zdrowia i pełniących służbę na rzecz społeczeństwa oraz przez ograniczenie liczby miejsc w kościołach. Natomiast zła wola, własne zaniedbanie oraz lenistwo nie mogą tłumaczyć mojej nieobecności na niedzielnej Mszy Świętej.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych tzw. DZIEŃ ZADUSZNY, porządek nabożeństw będzie następujący:

godzina 7.00 i 12.00 –  Msze Święte w kościele parafialnym,

godzina 17.30 – Wypominki i 18.00 Msza Święta w katedrze

– w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami, można go uzyskać dla jednej osoby  w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień, nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwy za zmarłych.

W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota  listopada. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych są odwołane, księża idą do chorych tylko w nagłych wypadkach.

Spotkania dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania są zawieszone do odwołania!

Rozpoczął się sezon grzewczy, wzrosło ryzyko śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla (czadem), apelujemy o czujność i bezpieczeństwo.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Adam Rulka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12