UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA 25.10.2020

Z Ewangelii według Świętego Jana  (4 , 19-24):

Kobieta z Samarii powiedziała do Jezusa:

«Panie, widzę, że jesteś prorokiem. Ojcowie nasi oddawali cześć Bogu na tej górze, a wy mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy czcić Boga».

Odpowiedział jej Jezus: «Wierz Mi, niewiasto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. Nadchodzi jednak godzina, owszem, już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, i takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie».

OGŁOSZENIA:

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. 

Ilość osób uczestniczących we Mszach Świętych i nabożeństwach jest ograniczony: w kościele parafialnym – 60 osób, a w katedrze – 130 osób. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii do 15 listopada została udzielona dla osób chorych i starszych, ich opiekunów, a także dla pracowników służby zdrowia.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w środę 28 października święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;

Wyjątkowo w tym roku dnia 1 listopada nie odbędzie się Msza Święta na cmentarzu przy ul. Parkowej, ani procesja na cmentarzu przy ul. Daszyńskiego.

Porządek Mszy Świętych za tydzień jak w każdą niedzielę, o godzinie 13.00 Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na prabuckich cmentarzach, a o godzinie 17.30 w kościele parafialnym Wypominki.

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada porządek nabożeństw jest następujący:

o godzinie 7.00 i 12.00 Msze Święte w kościele parafialnym,

a w katedrze o godzinie 17.30 – Wypominki i o godzinie 18.00 Msza Święta.

Kartki na wypominki i zbiorową Mszę Świętą Gregoriańską wyłożone są  z tyłu kościoła.

Parafialny oddział  Akcji Katolickiej 11 października zebrał do puszek  2190 zł. na zakup okularów dla Marcela, kupiono okulary korekcyjne i sportowe. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Pan Maciej i Pan Arkadiusz od jutra zaczynają roznosić po domach poświęcony opłatek na wieczerzę wigilijną.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Grażyna Maliszewska, śp. Natalia Płucyś, śp. Stanisław Adamkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.