XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11.10.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (22, 1-14):

Jezus w przypowieściach mówił do arcykapłanów i starszych ludu: «Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść.

Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: „Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę; woły i tuczne zwierzęta ubite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!” Lecz oni zlekceważyli to i odeszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy, pozabijali.

Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić.

Wtedy rzekł swoim sługom: „Uczta weselna wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie”. Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala weselna zapełniła się biesiadnikami.

Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka nieubranego w strój weselny. Rzekł do niego: „Przyjacielu, jakże tu wszedłeś, nie mając stroju weselnego?” Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: „Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych».

OGŁOSZENIA:

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. 

Nabożeństwa Różańcowe w katedrze dla dorosłych codziennie o godzinie 17.30 (z wyjątkiem niedzieli – różaniec w kościele parafialnym), a dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godzinie 16.30.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera

– czwartek, wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła

– piątek świętej Jadwigi Śląskiej

– sobota wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika

Wszystkim solenizantom  składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów, a jubilatom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Dziś XX Dzień Papieski. Przypominamy, że przedstawiciele Akcji Katolickiej będą po każdej Mszy św. zbierać datki na zakup specjalistycznych okularów dla chłopca o imieniu Marcel.

Nabożeństwo fatimskie we wtorek 13 października, o godzinie 18.00 Msza święta, a po niej różaniec i procesja wokół katedry. Dlatego też,  w tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godzinie 17.30.

Katecheza dla kandydatów do bierzmowania grupa I o godzinie 18.00, a grupa II o godzinie 19.00 we wtorek 13 października oraz grupa III w piątek 16 października o godzinie 19.00 w salce domu parafialnego przy ul. Grunwaldzkiej 2.

Liczenie wiernych w kościołach całej Polski za tydzień w niedzielę 18 października.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.