XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27.09.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (21, 33-43):

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Posłuchajcie innej przypowieści. Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznie, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał.

Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna. Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: „To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo”. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc przybędzie właściciel winnicy, co uczyni z owymi rolnikami?»

Rzekli Mu: «Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze».

Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce».

 

OGŁOSZENIA:


Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości,  dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. 

 Nabożeństwa Różańcowe w katedrze dla dorosłych codziennie o godzinie 17.30 , a dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godzinie 16.30.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

-w środę 7 października wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej.

Wszystkim solenizantom  składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów, a jubilatom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

W czwartek katecheza dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

XX Dzień Papieski już za tydzień w niedzielę 11 października. W tym dniu oddział naszej parafialnej Akcji Katolickiej będzie zbierał do puszek po każdej Mszy świętej datki na pomoc w zakupie specjalistycznych okularów dla chłopca o imieniu Marcel, ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Prabutach, który ma wysoką nadwzroczność, zeza oraz niedowidzenie oka lewego. Na ten cel uzbieraliśmy już 1.000 zł. brakuje jeszcze 2 tys. zł.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Harytczak i śp. Irena Kalinowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.