Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Trójcy Świętej 31.05.2015.

 1. Dzisiaj dzieci z naszej parafii przystępują do I Komunii Św. a od poniedziałku do piątku uczestniczą w Białym Tygodniu codziennie o g. 18:00.
 2. Zapraszamy od jutro na nabożeństwa czerwcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej.
 3. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Pragniemy ucieszyć się obecnością Boga wśród nas pod postacią chleba i wina. Uroczysta Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami miasta jest świadectwem naszej wiary, czci i uwielbienia. Zapraszamy Boga do naszego życia, do naszej codzienności. Porządek Mszy św. będzie następujący: 7:00 w kościele św. Andrzeja, o 8:30, 10:00 i 18:00 w Katedrze. Po Mszy św. o godz. 10:00 Uroczysta Procesja do 4 ołtarzy. Tak jak to było w zwyczaju naszej parafii prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na trasie procesji: przy bloku na wprost fontanny przygotowują mieszkańcy tego bloku; przy dawnym kinie przygotowują strażacy; przy figurze Matki Bożej przygotowują mieszkańcy ul. Warszawskiej i Orzeszkowej; przy kościele św. Andrzeja przygotowują właściciele prywatnych branż. Procesja jak co roku przejdzie ulicami: Barczewskiego, Prusa, Rynek, Kraszewskiego, Kwidzyńską i Warszawską. Mieszkańców, którzy mieszkają na trasie procesji bardzo prosimy o udekorowanie domów i okien. Prosimy strażaków o pomoc w niesieniu baldachimu i Rycerzy Kolumba w niesieniu Chorągwi. Proszę też członków Żywego Różańca o niesienie Różańca. Czynny udział w procesji biorą dzieci pierwszokomunijne, dziewczęta sypią kwiaty a chłopcy pomagają w niesieniu poduszek i wstążek. Bardzo proszę rodziców o pomoc w zorganizowaniu i przypilnowaniu dzieci, które przychodzą w albach na Mszę Św. na g. 10:00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca przedpołudniem odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.
 5. Msza pierwszosobotnia ku czci Niepokalanego Serca Maryi i zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o g. 9:00.
 6. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie chętnych na wyjazd do Medjugorie.
 7. W przyszłą niedziele zapraszamy na comiesięczna adoracje po Mszy św. wieczornej. Adorację poprowadzi Diakonia muzyczno-ewangelizacyjna Betlejem z Lubawy i Iławy. Będzie to wieczór uwielbienia z modlitwą w intencji rodzin, zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
 8. Za tydzień zbiórka do Puszek na organizację wyjazdu wakacyjnego dla Ministrantów.
 9. Zapowiedzi przedślubne:
 • Dołęgowski Przemysław kaw. zam. w Prabutach i Agata Jaworska panna zam. w Prabutach, zapowiedz I
 • Mateusz Jachimstal kaw. zam w Prabutach i Anna Jankowska panna zam. w Klecino zapowiedz I
 • Marcin Czarnecki kaw. zam. w Prabutach i Ewelina Błachewicz panna zam. w Prabutach
  zapowiedz I
 • Paweł Panikowski, kaw. zam. w Prabutach i Monika Woch, panna zam. w Prabutach, zapowiedź II
 • Paweł Więckowski, kaw. zam. Świętosławiu i Agata Skinder, panna zam. w Stańkowie, zapowiedź II
 • Michał Baliński, kaw. zam. w Karpinach i Dorota Gieroń, panna zam. w Laskowicach, zapowiedź II
 • Kamil Lewandowski, kaw. zam. w Prabutach i Magdalena Car, panna zam. w Prabutach
  zapowiedź III
 • Krzysztof Włodarczyk, kaw. zam. w Prabutach i Joanna Żarska, panna zam. w Suszu, zapowiedź III
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Jerzego Sokołowskiego i Bogusława Komor
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.