XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30.08.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (18, 21-35)

Piotr podszedł do Jezusa i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy?»

Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.

Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał się rozliczyć ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby dług w ten sposób odzyskać. Wtedy sługa padł mu do stóp i prosił go: „Panie, okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam”. Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: „Oddaj, coś winien!” Jego współsługa padł przed nim i prosił go: „Okaż mi cierpliwość, a oddam tobie”. On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. Współsłudzy jego, widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. Wtedy pan jego, wezwawszy go, rzekł mu: „Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą?” I uniósłszy się gniewem, pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu nie odda całego długu.

Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu».

OGŁOSZENIA:

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. 

 W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

w poniedziałek święto podwyższenia Krzyża Świętego, w tym dniu zachęcamy od oddania czci Jezusowi Chrystusowi ukrzyżowanemu – nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17:30;

we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej ;

w środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa;

w piątek święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży;

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w najbliższy piątek w katedrze.

Dziś po Mszy Świętej o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie .

Młodzież zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Młodych Diecezji Elbląskiej które odbędzie się 25 września w Morągu. Zapisy i informacje u Ks. Dawida

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aleksandra Wilkowska oraz śp. Roman Ferenc. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.