XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (16, 21-27)

Jezus zaczął wskazywać swoim uczniom na to, że musi udać się do Jerozolimy i wiele wycierpieć od starszych i arcykapłanów oraz uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie. A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: «Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie». Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: «Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku».

Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: «Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?

Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi i wtedy odda każdemu według jego postępowania».

OGŁOSZENIA:

Przypominamy  o obowiązku  zachowania bezpiecznej odległości oraz zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła. 

Zbliża się nowy rok szkolno-katechetyczny i obchody kolejnej rocznicy wybuchu  II Wojny Światowej. Zachęcamy do modlitwy za uczniów i nauczycieli, a także o pokój dla świata. Msza święta o dobre rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego we wtorek 1 września o godzinie 8.00 w kościele parafialnym. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia: we czwartek wspomnienie św. Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora kościoła.

W tym tygodniu  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, Msza św. dla mężczyzn w I czwartek – 3 września o godzinie 18.00, odwiedziny chorych w I piątek 4 września od godziny 9.00, Msza święta w intencji Żywego Różańca w I sobotę  5 września o godzinie 9.00. w kościele parafialnym.

Przyszła niedziela 6 września jest niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Msze św. sprawowane będą od przyszłej niedzieli 6 września
w następującym porządku:

w  niedzielę:

w kościele parafialnym o godzinie 7.00 i 18.00,

w katedrze o godzinie  9.00, 11.00 (dla dzieci) i 13.00.

w dni powszednie w kościele parafialnym o godzinie 7.00, w katedrze  o godzinie 18.00.

Intencje mszalne przyjęte do końca tego roku w niedzielę na godzinę 8.30
i 10.00 będą odprawione o godzinie 9.00 (w katedrze).

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.