XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.08.2020r.

Ogłoszenia parafialne:

W czasie nabożeństw odprawianych w kościołach należy zachować bezpieczny odstęp oraz zasłaniać nos i usta.

W czasie wakacyjnym Msze Święte w niedzielę o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00 odprawiane będą do odwołania w katedrze, w dni powszednie Msze Święte poranne odprawiane będą w kościele a wieczorne w katedrze.

Kancelaria parafialne jest czynna w soboty od godziny 9.00 do godziny 12.00. Nie dotyczy wezwania do chorego i spraw pogrzebowych. Tel. kom. 725 125 544 i tel. stacjonarny 55 221 86 46.

Święto Przemienienia Pańskiego w ten czwartek 6 sierpnia.

W tym tygodniu I czwartek (6 sierpnia) i I piątek (7 sierpnia) miesiąca.

Patronują w tym tygodniu we wtorek 4 sierpnia św. Jana Maria Vianney – patron kapłanów, szczególnie proboszczów, a w sobotę 8 sierpnia św. Dominika – założyciela Zakonu Dominikanów,  który zainicjował i rozwinął w Kościele modlitwę różańcową.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych za tydzień w niedzielę 9 sierpnia po Mszy św. odprawionej o godzinie 11.00. w katedrze.

Rada Stanowa Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce wystosowała pismo do naszej wspólnoty parafialnej z informacją, że dzięki peregrynacji cudownej ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan na całym świecie do tej pory nz rzecz prześladowanych chrześcijan z Bliskiego Wschodu Rycerze Kolumba zebrali kwotę rzędu kilkudziesięciu milionów dolarów, w tym nasze 2.400 złotych za co dziękuje Delegat Stanowy w Polsce Krzysztof Zuba.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zapowiedź pierwsza:

Dariusz Dunst, kawaler, zamieszkały na terenie parafii w Kielnie i Nina Wisińska, panna. zamieszkała na terenie naszej parafii; Jakub Wilkowski, kawaler, zamieszkały w naszej parafii i Weronika Woch, panna, zamieszkała w na terenie parafii Obrzynowo; Tomasz Łukowy, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii i Aleksandra Kot, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii.

Zapowiedź trzecia:

Rafał Gryl, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii i Paulina Małkowska, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii;Antoni Żabniak, kawaler, zamieszkały na terenie parafii w Gdańsku i Anna Kinga Pilśniak, panna, zamieszkała na terenie parafii w Gdańsku: Krzysztof Robert Zajdziński, kawaler, zamieszkały na terenie parafii w Tolkmicku i Marta Magda Harytczak, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii; Patryk Wrona, kawaler, zamieszkały na terenie parafii w Gdyni i Aleksandra Lewandowska, panna, zamieszkała na terenie  parafii w Gdyni; Michał Polakiewicz, kawaler, zamieszkały na terenie parafii w Ryjewie i Oktawia Podogrodzka, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii .

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu, powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

śp. Piotr Cendrowski i śp. Wanda Wybult. „Wieczny odpoczynek…”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.