XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Mateusza (10, 26-33)

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Nie bójcie się ludzi! Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach.

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież bez woli Ojca waszego żaden z nich nie spadnie na ziemię. U was zaś policzone są nawet wszystkie włosy na głowie. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».

OGŁOSZENIA:

W czasie nabożeństw odprawianych w kościołach należy zachować bezpieczny odstęp  oraz zasłaniać nos i usta.

W dni powszednie poranne Msze św. odprawiane są w kościele parafialnym, a wieczorne i wszystkie niedzielne w katedrze do odwołania.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i środy 15.00-17.00.

Dzień Ojca we wtorek 23 czerwca. Pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwie, jeżeli to możliwe to spotkajmy się z nimi, a jeśli już odeszli do wieczności to nawiedźmy ich grób.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w środę 24 czerwca, a wspomnienie współpatronki diecezji elbląskiej bł. Doroty z Mątów w czwartek 25 czerwca.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Janina Gierczak i śp. Dorota Sztamborska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
w poniedziałki i  środy: od 15 do 17
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.