UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020

Z Ewangelii według Świętego Jana (20, 19-23):

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!»

A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».

Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

OGŁOSZENIA:

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego możemy uzyskać dla siebie albo dla duszy w czyśćcu cierpiącej odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym śpiewaniu lub recytowaniu hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek II drugi dzień świąt Zesłania Ducha św. – święto NMP Matki Kościoła, a także Światowy Dzień Dziecka                                                                                                                              -w środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy;
– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
– w piątek wspomnienie świętego Bonifacego, biskupa i męczennika;

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Ze względu na czas pandemii nie odwiedzimy jeszcze osób chorych po domach,  tylko w wyjątkowych sytuacjach tzn. w niebezpieczeństwie śmierci.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec o g. 17.30.

Dyspensa zwalniająca z uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została przedłużona do niedzieli 14 czerwca. Liczba osób przebywających w kościele od soboty 30 maja nie jest limitowana, ale musimy zachować tzw. „dystans społeczny”  czyli ok. 2 m (nie dotyczy współmieszkańców) oraz zasłaniać nos i usta. Mimo wszystko dalej pozostajemy w katedrze ze względu na zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrowej.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
w poniedziałki i  środy: od 15 do 17
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.