VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.05.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Jana (14, 15-21)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.

Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie widział. Ale wy Mnie widzicie; ponieważ

Ja żyję, i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.

Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie».

OGŁOSZENIA:

W dni powszednie wieczorna Eucharystia i nabożeństwa są sprawowane w katedrze, a poranne w kościele parafialnym. Wszystkie Msze św. niedzielne sprawowane są w katedrze.

Przypominamy, że Msza święta w piątek o g0gzinie 15.00 w „godzinę miłosierdzia” sprawowana jest także w katedrze, a po niej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu

Na sztandar dla Jednostki OSP w Prabutach w minioną niedzielę zebraliśmy 810 zł. Jeżeli ktoś ma życzenie dołożyć się do sztandaru to można podejść do zakrystii albo wpłacić bezpośrednio na konto Straży Pożarnej.

W piątek 15 maja rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością zesłania Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego.

W poniedziałek przypada święto poświęcenia kościoła Katedralnego w Elblągu.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Przypominamy o ograniczeniach w liczbie osób uczestniczących w liturgii: w kościele jest to 40 osób, w katerze 80,  w kaplicach 7.  Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznych odległości, i prawidłowym używaniu maseczek!!!

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności : śp. Ryszarda Kaczyńskiego  i śp. Reginę Jagielską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
w środy: (od 10 do 12 dla seniorów) oraz od 15 do 17
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.