V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2020r.

Z Ewangelii według Świętego Jana (14, 1-12)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».

Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»

Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście».

Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».

Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca».

OGŁOSZENIA:

W odpowiedzi na prośbę o umożliwienie większej liczbie osób uczestnictwa w nabożeństwach, informujemy, że od jutra – od poniedziałku – 11 maja wszystkie wieczorne Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane w katedrze, a poranne Msze św. w kościele parafialnym.

Pierwsze nabożeństwo fatimskie już w środę 13 maja. O godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe z modlitwą nowennową, a po Eucharystii nabożeństwo fatimskie – bez procesji.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek święto św. Macieja Apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

W poniedziałek 18 maja przypada 100 – rocznica urodzin św. Jana Pawła II, dlatego też uczcimy naszego „Wielkiego Rodaka” za tydzień w niedzielę 17 maja, odmawiając po każdej Mszy św. litanie do św. Jana Pawła II o dobro Ojczyzny i o przezwyciężenie pandemii.

Dziś możemy złożyć dobrowolną ofiarę na sztandar dla OSP w Prabutach, wyraźmy w ten sposób wdzięczność za ich służbę i poświęcenie.

Dziękuję za wszelkie ofiary pieniężne i rzeczowe. Sześćdziesiąt dwie osoby, rodziny przez bank i w sposób bezpośredni przekazały  9,5  tys. zł.

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje do niedzieli 24 maja br. i obejmuje:

  • chorych,
  • przebywających na kwarantannie,
  • pracujących w niedzielę,
  • starszych,
  • nie czujących się dobrze,
  • a także osób dla których nie znajdzie się miejsce w kościele.

Przypominamy o ograniczeniu liczby uczestników liturgii
i nabożeństw:  w kościele parafialnym może przebywać 27 osób, a w katedrze 54 osoby.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Bernard Gwizdała. – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
w środy: (od 10 do 12 dla seniorów) oraz od 15 do 17
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.