IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03.05.2020r. – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Z Ewangelii według Świętego Jana (10, 1-10)

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

OGŁOSZENIA:

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została przedłużona do niedzieli 24 maja br.

Obejmuje następujące osoby:

  • chorych,
  • zagrożonych chorobą,
  • przebywających na kwarantannie,
  • pracujących w niedzielę, starszych,
  • a także osób dla których nie znajdzie się miejsce w kościele.

Liczba uczestników nabożeństw sprawowanych w kościołach jest uzależniona od powierzchni świątyni:

  • kościół parafialny max. 27 osób,
  • katedra max. 54 osoby,
  • kaplice max. 5 osób.

Niedzielne Msze św. sprawowane są w katedrze, w Sypanicy i w kaplicy szpitalnej.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wciąż potrzeba księży do posługi w naszych parafiach, seminarium w Elblągu czeka na kandydatów, prośby w modlitwie o dobre powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego.

Nabożeństwa majowe sprawowane są w ramach wieczornej Mszy św. Odmawiajmy także litanię loretańską w naszych rodzinach prosząc szczególnie Matkę Bożą o przezwyciężenie pandemii.

Jutro w poniedziałek 4 maja wspominamy św. Floriana – patrona strażaków, którym dziękujemy za ich służbę i poświęcenie. Nasi strażacy mają nową remizę, ale także powstał komitet społeczny dla ufundowania sztandaru dla naszej prabuckiej jednostki OSP RP. W imieniu komitetu, do którego należę zwracam się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu tej inicjatywy. Od przyszłej niedzieli 10 maja będzie można po każdej Mszy św. złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:
w środę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W katedrze i w kościele parafialnym w skrzyneczkach podpisanych „jałmużna postna na pomoc dla Marcela” uzbierało się 800 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
w środy: (od 10 do 12 dla seniorów) oraz od 15 do 17
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.