NIEDZIELA PALMOWA 5 KWIETNIA 2020r.

O G Ł O S Z E N I A :

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień z Triduum Paschalnym.

W przyszłą niedzielę świętujemy Wielkanoc czyli Zmartwychwstanie Pańskie. Dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej została przedłużona do 19 kwietnia 2020r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Msze Święte w naszych świątyniach z udziałem wiernych będą sprawowane od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o godzinie 7.00. i 18.00.

W Wielki Czwartek o godzinie 12.00. odprawimy Pamiątkę Mszy Wieczerzy Pańskiej przy drzwiach zamkniętych, ale będzie to Msza Święta online. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę nabożeństwa nie będą sprawowane w świątyniach.

W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych na stół świąteczny o godzinie 12.00. online.

W Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego, 12 kwietnia, z udziałem wiernych rezurekcja bez procesji, o godzinie 6.00 w katedrze online, a kolejne Msze Święte o godzinach :

W kościele:

  • 8.30.
  • 13.00.
  • 18.00.

W Katedrze:

  • 10.00.
  • 11.30.

W drugi Dzień Świąt, w Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia, porządek Mszy Świętych z udziałem wiernych od godziny 7.00 i dalej jak w każdą niedzielę, oczywiście jeżeli rząd RP pozwoli na uczestnictwo maksymalnie do 50 osób, bo przy maksymalnie do 5 osób w święta będziemy odprawiali tylko jedną Mszę Świętą w  pierwszy Dzień Świąt rezurekcję o godzinie 6.00., a w drugi Dzień Świąt o godzinie 7.00.

Śniadanie Wielkanocne 12 kwietnia rozpoczniemy w naszych domach od zapalenia świecy, odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza(Łk24,36-43): „… A gdy rozmawiali o tym, sam Jezus stanął pośród nich i rzekł<<Pokój wam!>> Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich:<<Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja Jestem. Dotknijcie się mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że ja mam>>. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni jeszcze z radości nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich:<<Macie coś do jedzenia?>> Oni podali mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich…”

Później robiąc znak krzyża odmówimy wspólnie modlitwę „Ojcze nasz…”, wówczas głowa rodziny wypowie słowa: Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!, a pozostali członkowie rodziny odpowiedzą: Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

Zachęcamy do korzystania z transmisji telewizyjnych i internetowych Mszy Świętej i nabożeństw.

Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby parafii czy to na konto czy bezpośrednio.

Proszę wszystkich o wzajemną cierpliwość i życzliwość, aby przetrwać te trudne dni – Biskup Elbląski Jacek Jezierski.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Herget, śp. Jadwiga Wiktorowska i śp. Jan Zieliński.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.