III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020r.

Słowo Boże z Ewangelii św. Jana (4,5-42):

„Odpowiedział jej Jezus:<<Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. Wy czcicie to, czego  nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. Nadchodzi jednak godzina, nawet już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli szuka Ojciec. Bóg jest duchem; trzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i Prawdzie>>.

Rzekła do Niego kobieta: <<Wiem, że przyjdzie Mesjasz, zwany Chrystusem. A kiedy On przyjdzie objawi nam wszystko>>.

Powiedział do nie Jezus:<< Jestem nim Ja, który z tobą mówię>>.

Wielu Samarytan z owego miasta zaczęło w Niego wierzyć dzięki słowu kobiety. Kiedy więc Samarytanie przybyli do Niego, prosili Go, aby u nich został. Pozostał tam zatem dwa dni.   I o wiele więcej ich uwierzyło dzięki Jego słowu, a do tej kobiety mówili:<<Wierzymy już nie dzięki twemu opowiadaniu, usłyszeliśmy bowiem na własne uszy i wiemy, że On prawdziwie jest Zbawicielem świata>>.”

OGŁOSZENIA:

KOMUNIKAT RADY STAŁEJ KEP-u I WSKAZANIA Bp-a ELBLĄSKIEGO

Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do końca marca br. następującym kategoriom osób:

  • osobom w podeszłym wieku
  • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)
  • dzieciom i młodzieży szkolnej
  • dorosły sprawującym bezpośrednią opiekę nad nimi
  • osobom, które czują obawę przed zarażeniem

Pozostających w domu zachęcamy do korzystania z transmisji radiowej, telewizyjnej lub internetowej niedzielne Mszy świętej. Zachęcamy jednak do nawiedzania kościołów w celu indywidualnej modlitwy.

Zawieszamy wszelkie spotkania formacyjne naszych wspólnot parafialnych (spotkania grup modlitewnych, zbiórki ministrantów czy lektorów, próby chóru, scholi i inne).

Z kropielnic w naszych kościołach została usunięta woda święcona. Wchodząc do świątyni normalnie wykonujemy znak krzyża bez użycia wody święconej. Nie całujemy krzyża w przedsionku kościoła. Podczas przekazywania sobie znaku pokoju w czasie Mszy świętej nie podajemy sobie ręki tylko skłaniamy głowę. Prawo kościoła w Polsce zezwala na przyjmowanie Komunii Świętej na rękę (wyciągamy lewą otwartą dłoń, a kapłan lub szafarz kładzie na nią Ciało Pana Jezusa i wówczas prawą dłonią bierzemy Je i spożywamy w obecności księdza i dopiero odchodzimy). Należy uformować dwa rzędy obok siebie: Komunia Święta na rękę i do ust.

Zachęcamy do wytrwałej modlitwy do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej o przezwyciężenie epidemii i ochronę naszych rodzin.

Dziś oraz w przyszłą niedzielę (22 marca) Msze Święte w naszej parafii sprawowane będą według następującego porządku:

W kościele świętego Andrzeja:

  • 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, i 18.00

W katedrze:

  • 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, i 18.00

Zwiększona liczba Mszy Świętych podyktowana jest troską o to abyśmy gromadzili się na Liturgii w małych wspólnotach, a w ten sposób zmniejszali ryzyko ewentualnego zarażenia.

W uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca, w czwartek 19 marca porządek Mszy Świętych jest następujący:

W kościele Świętego Andrzeja i w Katedrze: 7.00, 12.00 i 18.00.

Zapraszamy również na godzinę 17.30. do kościoła Świętego Andrzeja na nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w trakcie którego odmówimy różaniec i litanię do Świętego Józefa, w intencji mężczyzn, ojców i rodzin naszej parafii, które poprowadzi Żywy Różaniec.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.30. tylko dla dorosłych.

Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17.30. tylko dla dorosłych.

Przychodnia „Medicus” udziela teleporady wszystkim pacjentom zgłaszającym chęć wizyty u lekarza, również tym bez cech infekcji pod numerem telefonu 55 278 30 20 w godzinach od 8.00. do 17.45. Zgłaszamy się do przychodni w sytuacjach, gdy jest to niezbędne i tylko na umówioną konkretną godzinę. Leki stałe będą wypisywane na 3 miesiące.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Dąbrowski, śp. Edmund Grzywach, śp. Janina Plewka, śp. Mieszko Cynk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.