II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 08.03.2020r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Mateusza (17, 1-9):

„Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba oraz brata jego, Jana, i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, rozmawiający z Nim.

Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza».

Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!» Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli.

A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się!» Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie».”

OGŁOSZENIA:

S.Beatrycza ze wspólnoty Mniszek Bosych Zakonu NMP z Góry Karmel z Elbląga zebrała na potrzeby sióstr 6,5 tys. zł. SS. Karmelitanki jeszcze raz dziękują za złożone ofiary i zapewniają o modlitwie. Dziękuję również w swoim imieniu. Bóg zapłać.

Wielkopostne katechezy liturgiczne – cz. II, w soboty o godz. 19:00 w salce domu parafialnego. Zapraszamy.

Spotkanie Młodych Diecezji Elbląskiej odbędzie się w piątek 20 marca w Morągu. Zapraszamy naszą młodzież do udziału. Zapisy u Ks. Dawida.

W piątek 13 marca przypada VII rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy o Ojcu św. w naszych modlitwach.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek 13 marca o godz. 17.30 poprowadzi Żywy Różaniec w intencji małżeństw i rodzin.

W Uroczystość św. Józefa Oblubieńca 19 marca o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową i litanią w intencji mężczyzn, ojców i rodzin. Poprowadzi Żywy Różaniec.

Zjazd Apostolatu „Margaretka” odbędzie się w sobotę 21 marca o godz. 10.00 w parafii św. Brata Alberta w Iławie. Zapisy w zakrystii.

Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet życzymy zdrowia i uśmiechu, roztropności i sił do przezwyciężania codziennych trudności, abyście zawsze czuły się spełnione, docenione i kochane. Niech Matka Boża i święte patronki otaczają Was swoją opieką. Szczęść  Boże.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Bolesław Bieszczad  i śp. Stefania Pasławska.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.