VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Mateusza (5, 38-48):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię ktoś, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.

Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».”

OGŁOSZENIA:

Popielec w środę 26 lutego, porządek Mszy św.:

w kościele parafialnym 7.00 i 12.00

w katedrze 16.30 i 18.00.

W środę popielcową obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta, a dwa posiłki mniejsze dla osób od 18 do 60 roku życia.

W czasie Wielkiego Postu praktykujemy czyny pokutne, którymi są: modlitwa, post, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, akty umartwienia przez wierniejsze wypełnianie swoich obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i powstrzymywanie              się od udziału w zabawach (obowiązuje wszystkich wiernych od 14 lat do końca życia). W przypadku przewidywanej niemożliwości zachowania pokuty należy uzyskać od proboszcza parafii dyspensę od tego obowiązku lub zamianę na inne uczynki pobożne.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii (od V Niedzieli W. Postu do środy) w dniach 29 marca – 1 kwietnia poprowadzi je ks. dr Marek Piedziewicz.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o g. 16.30 i dla dorosłych o godz. 17.30 w kościele parafialnym. Dlatego w tym czasie nie będzie adoracji Najświętszego. Sakramentu tylko krótkie wystawienie.

Gorzkie Żale w każdą niedzielę o g. 17.30 w kościele parafialnym.

W przyszłą niedzielę 1 marca będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej S. Beatrycze z Elbląskiego Karmelu. Taca z całej niedzieli przeznaczona  dla  SS. Karmelitanek z Elblągu. Ze względu na obecność gościa miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu jest przeniesiona na niedzielę  8 marca.

W czasie Wielkiego Postu nie ma „małej czarnej” czyli wspólnej kawy po Mszach św. o godz 8.30 i 10.00.

W zakrystii można pobrać ramowy plan pielgrzymki do Medjugorie, planowanej w terminie od 27 czerwca do 5 lipca. Koszt pielgrzymki wynosi 750 zł i 260 euro. Zapisy u Ks. Dawida.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.