VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.02.2020r.

„Zdziwiło was panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo Bóg, lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla Niego opieram na podstawach pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki.”

 Michael Faraday

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Mateusza (5, 17-37):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi.

Słyszeliście, że powiedziano: „Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: „Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi”. A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie.

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi».”

OGŁOSZENIA:

Taca inwestycyjna z zeszłej niedzieli wyniosła – 4. 490 zł. Bóg zapłać.

Zbliżamy się małymi krokami do końca czasu karnawału, bo w tym tygodniu mamy już „tłusty czwartek”  20 lutego. Czas na ostatki.

W zakrystii można pobrać ramowy plan pielgrzymki do Medjugorie, planowanej w terminie od 27 czerwca do 5 lipca. Koszt pielgrzymki wynosi 750 zł i 260 euro. Zapisy u Ks. Dawida.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Elwira Puścion, śp. Janina Zelmańska i śp. Bożena Adamkiewicz „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.