V NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.02.2020r.

„Jestem chrześcijaninem i wierzę tak, jak wierzyli wielcy astronomowie, wszyscy wielcy fizycy, wszyscy wielcy matematycy wieków ubiegłych. Jestem też katolikiem jak większość wielkich uczonych, a gdyby mnie zapytano o przyczynę tego, to ujawniłbym ją chętnie. Przekonano by się wówczas, że moja wiara wypływa z badań głęboko sięgających…”

Augustin Louis Cauch

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Mateusza (5, 13-16):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu.

Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».”

OGŁOSZENIA:

Dzisiejsza taca jest inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W piątek [14 lutego] przypada święto św. Cyryla i Metodego – biskupów i patronów Europy, a także wspomnienie św. Walentego – patrona osób chorych na nerwicę, epilepsję, a także opiekuna zakochanych. Wszystkim narzeczonym życzymy, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Kancelaria parafialna od jutra (poniedziałku 10 lutego) czynna będzie w poniedziałki i środy od 15.00 do 17.00 i w soboty od 9.00 do 12.00.

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie – miejsca modlitwy i pojednania, planowaną w terminie od 27 czerwca do 5 lipca. Koszt pielgrzymki wynosi 750 zł i 260 euro. Szczegółowy program i zapisy u Ks. Dawida.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ewa Mańkowska i śp. Czesław Tomaszewski . „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.